مدیر بودن هم عالمی داره :)

قابل توجه مدیران ارشد دستگاه های اداری


می دانید چندی پیش به این موضوع فکر می کردم که چگونه، برخی از مدیران ارشد و نیمه ارشد و خیلی خیلی ارشد در سنوات گذشته وزارتخانه هیچ گاه از پست خود کنار نرفته اند بلکه مدام پله های ترقی را دو تا دو تا بالا میروند .
راستش در عجب بودم مگر می شود کسی دو یا چند دوره از وزارت حضرات از ما بهتران را ببیند و همچنان بر مسند ریاست باشد و اینکه هیچ وزیری اعم از چپی و راستی و میانی و اولایی و سفلایی به او کاری نداشته باشد؟؟!! 

من که عقلم به چیزی قد  نداد این بود که تصمیم گرفتم تحقیق جامعی در این خصوص داشته باشم و آن را در معرض دید عموم بخصوص کارمندان معمولی قرار دهم تا شاید آنها نیز به موجب این تحقیق، روزی بتوانند آن پله های یاد شده را با اعصا و جزوه و کتاب های کمک مدیریتی و ... بالا بروند .

 یکماه بعد ...

 حقیقت امر در این تحقیق و تفحص برای بنده  هفت مورد کلان و هزار و چند مورد خرد محرز شد  که شما دوستان اگر بخواهید همچنان مدیر ارشد باشید و یا بخواهید مدیر ارشد بشوید باید این چند مورد را پیشه ی خود سازید و اگر کارمند هستید باید منتظر بمانید تا من تحقیقات خود را به اتمام برسانم شاید شما هم به نان و نوایی برسید .

می دانم با این اوضاع پیش آمده در وزرات آ. ... این مقاله که من دوست دارم آن را گام به گام موفقیت مدیران در وزرات آقای.........بنامم که می دانم ازاستقبال زیادی در میان مدیران ارشد برخوردار خواهد شد.  ولی خواهش می کنم مقاله مرا در زمره ی کتاب های گام به گام ، قلم چی ، آیندگان ، پویندگان ، دوندگان و چرندگان و از این اراجیف قرار ندهید که حسابی به من  بر خواهد خورد .   ((به دلیل اعتراضات بعضی دوستان نام فرد مورد نظر و نام کامل وزارتخانه مذکور حذف گردید))

اما بعد ...

 راز ماندگاری  مدیران موفق ...

  گام نخست : 

وقتی آدم ضعیفی دیدید تا می توانید قدرت خود را به رخ او بکشید و زمانی که آدم قدرتمندی دیدی تا می توانید از ضعف خود در مقابلش سخن بگویید .این درس را هیچ وقت فراموش نکنید که مافوق شما هیچ گاه نمی تواند تحمل شما را که از مسند آگاهی و خرد حرف می زنید داشته باشد ولو آنکه دوست صمیمی و رفیق گرمابه ی هم باشید .   

گام دوم : 

مجیز کسی را نگویید مگر بزرگان, دستمال به دست مگیرید مگر برای پاک کردن ماشین سرواران  

 گام سوم : 

مثل درخت تنومند و  با اصل و ریشه نباشید که در مقابل تند باد ها از ریشه و بن کنده شوید و یا بشکنید بلکه ترکه چوبی باشید منعطف که با باد ملایم خم شوید .البته دوستان نباید این حرف را با معنی حزب باد اشتباه بگیرند بلکه این فقط مصلحت  و دور اندیشی است ، شما می توانید واژه ی پولتیک هم معادل خارجکی آن بکار بگیرید .

 تذکر :

 ( من از بکار بردن واژه های فرنگی در مقالات خودم اصلا خوشم نمی آید ولی چه کنم که وقتی کلمه فرنگی بکار می بری می گویند طرف منورالفکر است و نگاهی به نوشته تو می اندازند )

 گام چهارم :

  تا می توانید فک و فامیل و آشنا را دور خود جمع کنید و به کار بگمارید حتی اگر هیچ از آن کاری که شما او را به آن گمارده اید نداند . که گفته اند

(( قوم تو موجب قوام توست )) 

گام پنجم : 

هرگز فراموش نکنید شما هیچ وقتی برای ارباب رجوع  ندارید و همیشه در جلسه هستید مگر برای بزرگان . 

گام ششم : 

میز کارتان مملو از کاغذ باشد ولو آنکه این کاغذ ها دفتر مشق خط خورده ی بچه شما  یا کاغذ هایی که امشب قرار است به لبو فرش سر کوچه تان  بدهید .به هر صورت این نشان می دهد که شما سرتان شلوغ است و هر وقت ارباب رجوع داشتید می توانید به کاغذ های روی میز خود استناد کنید و بگویید

(( باور بفرمایید بس که سرم شلوغ است فرصت نمی کنم میزم را تمیز کنم )) این بدان معنا خواهد بود که شما مدیر پرتوان و پر کاری هستید . 

 گام هفتم :  

حواله کردن از مهمترین ارکان مدیریتی است و اگر مدیری نتواند از این رکن بخوبی استفاده کند  قدر مسلم نباید انتظار داشته باشد بر روی صندلی خود ابقا شود . هیچ وقت به ارباب رجوع نگویید این کار از عهده ی من بر نمی آید ، می دانید این جمله که (( از عهده ی من بر نمی آید )) نشان ضعف مدیریتی است و اینگونه برداشت می شود که شما به درد لای جرز می خورید ، باید بگویید سعی می کنم با فلانی و بهمانی در خصوص کار شما صحبت کنم . ببنید شرح این گام کمی پیچیده است چرا که خود حواله کردن هم تبصره و تک ماده های فراوانی دارد که مجال این مقال نیست شما می توانید برای فراگیری این گام به یکی از مدیران ارشد اتاق های کناری خودتان مراجعه بفرمایید

نویسنده  : محمد تماشا
**************************************************

والاخص : مطلبی هم طنز گونه که با واقعیات کمی تا قسمتی برابری دارد .

اروپا:موفقیت مدیر بر اساس پیشرفت مجموعه تحت مدیریتش سنجیده میشود

ایران: موفقیت مدیر سنجیده نمیشود، خود مدیر بودن نشانه موفقیت است

اروپا: مدیران بعضی وقتها استعفا میدهند

ایران: عشق به خدمت مانع از استعفا میشود

اروپا: افراد از مشاغل پایین شروع میکنند و به تدریج ممکن است مدیر شوند

ایران: افراد مدیر مادرزادی هستند و اولین شغلشان در بیست سالگی مدیریت است
اروپا: برای یک پست مدیریت، دنبال مدیر میگردند

ایران: برای یک فرد، دنبال پست مدیریت میگردند و در صورت لزوم این پست ساخته میشود

اروپا: یک کارمند ساده ممکن است سه سال بعد مدیر شود

ایران: یک کارمند ساده، سه سال بعد همان کارمند ساده است، در حالیکه مدیرش سه بار عوض شده

اروپا: اگر بخواهند از دانش و تجربه کسی حداکثر استفاده را بکنند، او را مشاور مدیریت میکنند

ایران: اگر بخواهند از کسی هیچ استفاده ای نکنند، او را مشاور مدیریت میکنند
اروپا: اگر کسی از کار برکنار شود، عذرخواهی میکند و حتی ممکن است محاکمه شود

ایران: اگر کسی از کار برکنار شود، طی مراسم باشکوهی از او تقدیر میشود و پست مدیریت جدید میگیرد

اروپا: مدیران بصورت مستقل استخدام و برکنار میشوند، ولی بصورت گروهی و هماهنگ کار میکنند

ایران: مدیران بصورت مستقل و غیرهماهنگ کار میکنند، ولی بصورت گروهی استخدام و برکنار میشوند

اروپا: برای استخدام مدیر، در روزنامه آگهی میدهند و با برخی مصاحبه میکنند

ایران: برای استخدام مدیر، به فرد مورد نظر تلفن میکنند

اروپا: زمان پایان کار یک مدیر و شروع کار مدیر بعدی از قبل مشخص است

ایران: مدیران در همان روز حکم مدیریت یا برکناریشان را میگیرند

اروپا: همه میدانند درآمد قانونی یک مدیر زیاد است

ایران: مدیران انسانهای ساده زیستی هستند که درآمدشان به کسی ربطی ندارد

اروپا: شما مدیرتان را با اسم کوچک صدا میزنید

ایران: شما مدیرتان را صدا نمیزنید، چون اصلاً به شما وقت ملاقات نمیدهد

اروپا: برای مدیریت، سابقه کار مفید و لیاقت لازم است

ایران: برای مدیریت، مورد اعتماد بودن کفایت میکند

********************************************
اینجا  را هم بخوانید

 

/ 33 نظر / 21 بازدید
نمایش نظرات قبلی
امیر حسین

سلام و عرض ادب مدتی ست به روز کردنم را اطلاع نداده بودم و این بار یکی از محدود دفعاتی است که برای این امر خدمت می رسم با احترام به انتخاب شما در انتخابات ...فردای 22 خرداد یادداشتی تازه در گنبد افلاک.

رهگذر

هر دم بشارتهای دل از هاتف جان می رسد هر کس که از جان بگذرد آخر به جانان می رسد یکدم میاسا روز و شب مردی بجو ، دردی طلب چون جان ز درد آمد به لب ناگاه درمان می رسد ره گرد راز آید تو را شیب و فراز آید تو را چون ترک وتاز آید تو را آخر به پایان می رسد این خانه چون ویران شود معمور و آبادان شود این سر چوبی سامان شود ناگه به سامان می رسد

سید فرهاد

ضمن عرض ادب و سلام خدمت شما بزرگوار انا اعطيناك الكوثر سالروز ولادت ام ابیها مادر امامت، همسر ولایت و دخت نبوت حضرت فاطمه زهرا (س) بر تمامی دوستداران حضرتش مبارک باد. دست حق یارتان دعا گویتان سید فرهاد از غربت غریب جانم فدایت یا زهرای مظلوم

محقق

سلام بزرگوار ممنون از حضور ارزشمندتان بنده هم ولادت با سعادت خانم فاطمه زهرا (س) را خدمت شما مادر مهربان و همه مادران ایرانی تبریک و تهنیت عرض می کنم. التماس دعا[گل][خداحافظ]

اميرحسيني

سلام . میلاد بانوی نمونه اسلام و روز زن را صمیمانه به شما و همه زنان نیک اندیش تبریک عرض می کنم . با آرزوی سعادت و کامیابی برایتان.

نانسی

روز مادر یعنی به تعداد همه روزهای گذشته تو٬ صبوری روز مادر یعنی به تعداد همه روزهای آینده تو٬ دلواپسی روز مادر یعنی به تعداد آرامش همه خوابهای کودکانه تو٬ بیداری روز مادر یعنی مرور ۹ ماه خاطرات در او زنده بودن و با او تپیدن روز مادر یعنی بهانه بوسیدن خستگی دستهایی که عمری به پای بالیدن تو چروک شد روز مادر یعنی بهانه در آغوش کشیدن زنی که نوازشگر همه سالهای دلتنگی تو بود روز مادر یعنی باز هم بهانه مادر گرفتن ... روز مادر بر همه مادران خوب دنيا مبارك

محمد درویش

سلام... روزتان مبارک... برایتان آرزوی شادی و خوشبختی دارم[گل]

محمد درویش

سلام... روزتان مبارک... برایتان آرزوی شادی و خوشبختی دارم[گل]